
All-inclusive: Chichén Itzá, Ik Kil cenote en Valladolid
- Vervoer mogelijk
- Sla de rij voor de kassa over
- Duur: 12 uur
Vanaf
$62
$43,40
per persoon
Deze Mayastad is één van de populairste archeologische plaatsen in Mexico. Lees hier feiten over de geschiedenis van Chichen Itza.
Archeologen denken dat het hoofdmonument El Castillo gewijd was aan Kukulcan, de Maya-slangengod, en dat het gebouwd is tussen de 9de en 12de eeuw voor Christus.
Chichen Itza is te vertalen als 'aan de mond van de put van de Itza'. De Itza waren een tak van het Mayavolk.
Waarschijnlijk omdat dit deel van het Yucatan schiereiland in Mexico twee grote natuurlijke cenotes bevat, die de bevolking van water zouden voorzien.
Het aantal treden op de piramide El Castillo is 364; net zo veel als het aantal dagen in de Mayakalender.
Archeologen hebben 13 speelvelden gevonden voor het balspel dat de Maya speelden. Het grootste en bestbewaarde veld ligt net ten noordwesten van El Castillo.
Een nachtmerrie: uitdrogen op je grote verkenningsdag. Bereid je voor en neem grote hoeveelheden water mee; de mogelijke hitte van deze locatie mag niet worden onderschat. Draag stevige schoenen en neem een hoed of paraplu mee tegen de zon. Vooral in het regenseizoen is ook insectenspray een must: de muggen vliegen je om de oren.
Als je een auto huurt, koop dan ook zeker een kaart en zorg dat je bijrijder je helpt met de route. Wees voorzichtig; de weg kan hobbelig of beschadigd zijn. Zorg dat je tank vol is, want er zijn weinig tankstations op weg naar Chichen Itza. Vanuit Cancun duurt de rit zeker twee uur.
Pauzeer bij Ik Kil om een plonsje te maken in deze eeuwenoude waterbron, die open is voor publiek.
Deze dagtrip is echt hartstikke leuk! Vooral het enthousiasme van gids Louis maakt deze excursie nog leuker dan dat ie al is! Bijzondere plekken worden aangedaan en veel Maya rituelen worden op een interessante manier uitgelegd!
We had an amazing day! Our guide Alberto was super friendly, answered all our questions and could give a lot of info. The tour is not the cheapest but definitely worth it! We will not forget this day soon!
Na 30 minuten wachten werden we opgehaald. De dag verder was top, kleine groep goede reisbegeleider die perfect Engels sprak Met veel kennis en een goede chauffeur. De excursie is een echte aanrader.